Načítám...
Čím zastřešit pergolu?
  Zpět na úvod

Zvolili jste na zastřešení polykarbonátové desky a váháte jestli zvolit polykarbonátové desky komůrkové nebo trapézové/vlnité? Přečtěte si naše doporučení.

Komůrkový polykarbonát

Komůrkové desky jsou vysoce kvalitní (10-letá záruka na nerozbitnost krupobitím) a designově podařené, které ale vyžadují odbornou montáž. Při neodborné montáži do namontovaných střech ve většině realizací zatéká a uvnitř komůrek vzniká neprůhledná plíseň, kterou způsobuje nedodržení montážního postupu. Ve velkém množství příslušenství se mnohdy stane, že laik většinou z úsporných důvodů "zapomene" nalepit na nosnou konstrukci všechna potřebná těsnění, která řeší tepelnou dilataci materiálu desky - velice často na střeše pergoly vydávají při východu a západu slunce hlasité praskavé zvuky apod.

Trapézový a vlnitý polykarbonát - doporučujeme

V současné době doporučujeme jako nejideálnjěší rešení na zastřešení trapézový a vlnitý polykarbonát, který má pěkný design, velmi jednoduše se montuje a především je absolutně odolný vlivům počasí s minimální náročností na údržbu - neřasí se.

Povrchová krupička láme světlo do mnoha úhlů a pod deskami vzniká příjemné a hlavně přirozené lehké zastínění. V pergole je tak možné i v největším letním parnu příjemně poobědvat nebo si přečíst v klidu knihu aniž by byl člověk obtěžován prudkým letním sluncem. Především ženy jistě ocení i fakt, že skrze hrubší krupičku nejsou na vnějším povrchu desek příliš vidět časem usazené nečistoty (prachové skvrny, nečistoty od ptáků apod.).

Marlon CSE.jpg

 

Marlon CSE s krupičkou čirý - polykarbonátový trapéz 76/16, síly 0,8 mm

a

Marlon CSE s krupičkou bronz - polykarbonátový trapéz 76/16, síly 0,8 mm

Diamond.jpg

 

Marlon Diamond čirý - polykarbonátová vlna 76/18, síla 2,6 mm

a

Marlon Diamond bronz - polykarbonátová vlna 76/18, síla 2,6 mm

Suntuf FR.jpg

 

Suntuf FR s krupičkou čirý - polykarbonátový trapéz 76/16, síla 0,8 mm

a

Suntuf FR s krupičkou čirý - polykarbonátový trapéz 76/16, síla 0,8 mm

Marlon CS.jpg

 

Marlon CS hladká čirá - polykarbonát trapéz 76/16, síly 0,6 mm

a

Marlon CS hladká bronz - polykarbonát trapéz 76/16, síly 0,6 mm

ukázka.jpg

 

Ukázky, jak skončily levné PVC desky HOBBY marketu …